You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Gladiatus Romania. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, August 20th 2017, 11:08am

Nu am primit itm de la licitatie

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: NCS
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 14
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 8.20.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 9 si ceva..
  • Descrierea bugului: Nu am primit itm
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): odata
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: doar odata
  • Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: deci.. era timpul foarte scurt la licitatie si eu cum abea am vazut am cautat rapid ceva itm pe acolo si am licitat pt o armura 2 mercenari si niste utilizabile .. s a terminat licitatia si nu am primit nimic ... banii luati .. cum nu stiu

Exculde-ti ideea ca a licitat cineva peste mine .. e imposibil .. intr un minut sa licitezi peste mine la tot ..
  • Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Nu am avut ce sa fac..

This post has been edited 1 times, last edit by "NCS" (Aug 20th 2017, 11:19am)

2

Thursday, September 7th 2017, 3:29pm

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: Yggdrasil
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 6.9.2017 si 7.9.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 15:07 7.9.2017 si 23:04 6.9.2017
  • Descrierea bugului: Nu am primit itemele pentru care am licitate
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): de 2 ori
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: de 2 ori
  • Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: La foarte scurt am licitat de 2 ori in zile diferite pe un anumit obiect. Pe toata durata licitatiei nu mi-a aparut ca as fi fost supralicitat, insa cand s-a terminat licitatia nu mi-a aparut nici un mesaj, desi in ambele cazuri, jocul mi-a scazut banii licitati. Am intrebat prin breasla daca asa ceva este normal si mi-au zis sa verific licitatia noua, pentru ca eventual as fi licitat pe itemele noi, insa dupa verificare, eu nu licitasem pe nimic nou, astfel pierzand banii pe nimic.
  • Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Avand in vedere ca nu am primit nici un mesaj, nu am la ce sa fac screenshot...

3

Sunday, September 10th 2017, 12:33am

Licitatie bug

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: Uniforce
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 10.9.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 01:23 10.9.2017
  • Descrierea bugului: Nu am primit itemele pentru care am licitate
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): o data
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: de 2 ori
  • Descrie
    cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se
    manifesta bugul: La foarte scurt am licitat de 2 ori pe o amuleta la mercenari. La scurt timp s-a incheiat licitatia circa 10 secunde si cand a ma uit la iteme am avut 3/4, amuleta pe care licitasem ultima oara nu era cu toate ca nu ma supralicitat nimeni si goldul mi-a fost scazut. Pe licitatia noua nua nu apare nimic, deci s-au pierdut ulterior pe nimic.
  • Include un print
    screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Atasez mai jos un print cu cele 3/4 iteme luate, poate ajuta. https://prnt.sc/gj7kp4
Daca ceea ce ai de spus nu este mai frumos decat tacerea, atunci taci.

4

Sunday, September 10th 2017, 9:18pm

Chiar nici un admin nu poate sa raspunda?! Ieri mi-au mai disparut inca 2 iteme de la licitatii si la fel, nu am primit nici o instiintare, dar banii mi-au disparut

MrMitza

SGO / Dungeons Keeper

Occupation: Looking into the Dark Side.

• Send private message

5

Thursday, September 14th 2017, 8:01am

Daca doriti doar o confirmare cu privire la obiect, specificati exact numele obiectului si ora de terminare a licitatiei.
In ceea ce priveste lipsa mesajului, poate fi vorba de un bug a carui rezolvare (rapida sau intarziata) apartine strict de Gameforge.
:borg: ....Good times are over.... :borg:

Once when the breath leaves our body,
and once when the last person we know says our name.
:borg:100%
:borg:

6

Saturday, September 16th 2017, 11:37am

[*]Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: SaNj
[*]Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22

[*]Data la care s-a intamplat acest bug: Fri, 15.09.2017
[*]Ora la care s-a intamplat acest bug: 23:54:13
[*]Descrierea bugului: Am licitat ultimul si la 5 sec s-a terminat licitatia , nu am fost supralicitat , dar nu am primit nici itemul
[*]De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): De 2-3 ori
[*]Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: Nu mereu , rare ori cand sunt bataliile mari pe un item
[*]Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: Am licitat ultimul si nu am primit item-ul dar aurul mi-a fost luat , am mai patit asa , dar am zis ca probabil se va rezolva serverul fiind la inceput.
[*]Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Nu este nevoie in acest caz , puteti verifica log-urile.

MrMitza

SGO / Dungeons Keeper

Occupation: Looking into the Dark Side.

• Send private message

7

Saturday, September 16th 2017, 1:53pm

O sa incerc o explicatie si in acelasi timp am si o rugaminte.

Este posibil ca din cauza afluxului de licitari care au loc intr-un timp relativ scurt (sa nu uitam ca este vorba de un server x5) sistemul sa nu fie capabil sa transmita toate mesajele de supralicitare.

In final va rog sa-mi transmiteti pe pm numele obiectului licitat si ora de incheiere a licitatiei (in lipsa acestor date discutam degeaba), asa va pot confirma daca ati castigat obiectul respectiv si nu l-ati primit din cauza unui eventual bug sau totusi ati fost supralicitat si din cauza altul eventual bug nu ati primit mesajul de supralicitare.
:borg: ....Good times are over.... :borg:

Once when the breath leaves our body,
and once when the last person we know says our name.
:borg:100%
:borg: