You are not logged in.

1

Sunday, August 20th 2017, 11:08am

Nu am primit itm de la licitatie

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: NCS
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 14
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 8.20.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 9 si ceva..
  • Descrierea bugului: Nu am primit itm
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): odata
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: doar odata
  • Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: deci.. era timpul foarte scurt la licitatie si eu cum abea am vazut am cautat rapid ceva itm pe acolo si am licitat pt o armura 2 mercenari si niste utilizabile .. s a terminat licitatia si nu am primit nimic ... banii luati .. cum nu stiu

Exculde-ti ideea ca a licitat cineva peste mine .. e imposibil .. intr un minut sa licitezi peste mine la tot ..
  • Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Nu am avut ce sa fac..

This post has been edited 1 times, last edit by "NCS" (Aug 20th 2017, 11:19am)

2

Thursday, September 7th 2017, 3:29pm

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: Yggdrasil
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 6.9.2017 si 7.9.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 15:07 7.9.2017 si 23:04 6.9.2017
  • Descrierea bugului: Nu am primit itemele pentru care am licitate
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): de 2 ori
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: de 2 ori
  • Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: La foarte scurt am licitat de 2 ori in zile diferite pe un anumit obiect. Pe toata durata licitatiei nu mi-a aparut ca as fi fost supralicitat, insa cand s-a terminat licitatia nu mi-a aparut nici un mesaj, desi in ambele cazuri, jocul mi-a scazut banii licitati. Am intrebat prin breasla daca asa ceva este normal si mi-au zis sa verific licitatia noua, pentru ca eventual as fi licitat pe itemele noi, insa dupa verificare, eu nu licitasem pe nimic nou, astfel pierzand banii pe nimic.
  • Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Avand in vedere ca nu am primit nici un mesaj, nu am la ce sa fac screenshot...

3

Sunday, September 10th 2017, 12:33am

Licitatie bug

• Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: Uniforce
  • Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22
  • Data la care s-a intamplat acest bug: 10.9.2017
  • Ora la care s-a intamplat acest bug: 01:23 10.9.2017
  • Descrierea bugului: Nu am primit itemele pentru care am licitate
  • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): o data
  • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: de 2 ori
  • Descrie
    cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se
    manifesta bugul: La foarte scurt am licitat de 2 ori pe o amuleta la mercenari. La scurt timp s-a incheiat licitatia circa 10 secunde si cand a ma uit la iteme am avut 3/4, amuleta pe care licitasem ultima oara nu era cu toate ca nu ma supralicitat nimeni si goldul mi-a fost scazut. Pe licitatia noua nua nu apare nimic, deci s-au pierdut ulterior pe nimic.
  • Include un print
    screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Atasez mai jos un print cu cele 3/4 iteme luate, poate ajuta. https://prnt.sc/gj7kp4
Daca ceea ce ai de spus nu este mai frumos decat tacerea, atunci taci.

4

Sunday, September 10th 2017, 9:18pm

Chiar nici un admin nu poate sa raspunda?! Ieri mi-au mai disparut inca 2 iteme de la licitatii si la fel, nu am primit nici o instiintare, dar banii mi-au disparut

MrMitza

SGO / Dungeons Keeper

Occupation: Looking into the Dark Side.

• Send private message

5

Thursday, September 14th 2017, 8:01am

Daca doriti doar o confirmare cu privire la obiect, specificati exact numele obiectului si ora de terminare a licitatiei.
In ceea ce priveste lipsa mesajului, poate fi vorba de un bug a carui rezolvare (rapida sau intarziata) apartine strict de Gameforge.
:borg: ....Good times are over.... :borg:

Once when the breath leaves our body,
and once when the last person we know says our name.
:borg:100%
:borg:

6

Saturday, September 16th 2017, 11:37am

[*]Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: SaNj
[*]Serverul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Provincia 22

[*]Data la care s-a intamplat acest bug: Fri, 15.09.2017
[*]Ora la care s-a intamplat acest bug: 23:54:13
[*]Descrierea bugului: Am licitat ultimul si la 5 sec s-a terminat licitatia , nu am fost supralicitat , dar nu am primit nici itemul
[*]De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): De 2-3 ori
[*]Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: Nu mereu , rare ori cand sunt bataliile mari pe un item
[*]Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: Am licitat ultimul si nu am primit item-ul dar aurul mi-a fost luat , am mai patit asa , dar am zis ca probabil se va rezolva serverul fiind la inceput.
[*]Include un print screen (screenshot/captura de ecran) al bugului (daca este posibil): Nu este nevoie in acest caz , puteti verifica log-urile.

MrMitza

SGO / Dungeons Keeper

Occupation: Looking into the Dark Side.

• Send private message

7

Saturday, September 16th 2017, 1:53pm

O sa incerc o explicatie si in acelasi timp am si o rugaminte.

Este posibil ca din cauza afluxului de licitari care au loc intr-un timp relativ scurt (sa nu uitam ca este vorba de un server x5) sistemul sa nu fie capabil sa transmita toate mesajele de supralicitare.

In final va rog sa-mi transmiteti pe pm numele obiectului licitat si ora de incheiere a licitatiei (in lipsa acestor date discutam degeaba), asa va pot confirma daca ati castigat obiectul respectiv si nu l-ati primit din cauza unui eventual bug sau totusi ati fost supralicitat si din cauza altul eventual bug nu ati primit mesajul de supralicitare.
:borg: ....Good times are over.... :borg:

Once when the breath leaves our body,
and once when the last person we know says our name.
:borg:100%
:borg: